0.00 PLN
KATALOG AUKCYJNY - AK113
    • poprzedni
Cena:20,00 PLN
Wysyłka od: 16.00 PLN

Zapraszamy na najbliższą aukcję Antykwariatu Rara Avis: Książki - Fotomontaż - Plakaty. 30 maja 2015 r.

Aukcja odbędzie się 30 maja 2015 r.(sobota) w Centrum Kultury Żydowskiej w Krakowie. Wszystkie obiekty aukcyjne będą wystawione do wglądu od godz. 8.00, licytacja rozpocznie się o godz. 11.00.

Katalog zawiera 1.070 pozycji w działach: Sztuka, rzemiosło, kolekcjonerstwo - Książki ilustrowane i artystyczne - Nowa sztuka, Nowa literatura - Varia - Fotografia - Druki ulotne - Plakaty - Kartografia - Starodruki - Druki cyrylickie - Czasopisma - Księgoznawstwo - Literatura piękna - Historia, wojskowość, pamiętniki i wspomnienia - Łowiectwo, leśnictwo, przyroda - Regionalna - Pozostałe wydawnictwa XIX - XX w.

Wśród pozycji, które trafią pod młotek na szczególne wyróżnienie zasługują:

110. JEDNODŃUWKA Futurystuw. Mańifesty futuryzmu polskiego, wydańe nadzwyczajne na całą Żeczpospolitą Polską.

Jedna z najważniejszych publikacji polskiej awangardy międzywojennej - tzw. "Pierwsza jednodniówka futurystów" zredagowana i wydana przez Brunona Jasieńskiego. Spotkały się na jej łamach obie, nieco zantagonizowane grupy polskich futurystów: warszawska i krakowska. Jednodniówka "została zredagowana według zreformowanej, futurystycznej ortografii. Bardzo rzadkie.

Cena wywoławcza: 12.000 PLN

90.CLEMENCEAU Georges — Au pied du Sinai. Illustrations de Henri de Toulouse Lautrec. Paris 1898.

Wydano 380 egz, z czego 355 na papierze welinowym d'Arches, z podwójnym kompletem rycin; ten egz. nosi nr 140. Opowieść o życiu Żydów w Galicji. Lautrec, oprócz okładki, przygotował dziesięć czarno-białych rycin ilustrujących tekst Clemenceau. Ten egzemplarz zawiera dwa komplety litografii: jeden odbito na papierze welinowym, drugi na cienkim papierze chińskim. Wszystkie ilustracje sygnowane na kamieniu monogramem T. L. w kole.

Cena wywoławcza: 16.000 PLN

131.WITKIEWICZ Stanisław Ignacy — 622 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta. Wstępem poprz. i oprac. A. Micińska. Warszawa 1972.

Egzemplarz z zachowaną erotyczną ilustracją usuniętą z niemal całego nakładu przez purytańskie władze PRL. Rzadkie.

Cena wywoławcza: 240 PLN

W ofercie także inne prace Witkacego (poz.128-135).

Tym razem w dziale Nowa sztuka, Nowa Literatura do nabycia także ciekawe pozycje z nurtu awangardy rosyjskiej (poz. 198-215), m. in. numery pism „Lef” (poz. 204-206), „Nowyj Lef” (poz. 209-212).

Ceny wywoławcze: 1.200 - 1.500 PLN

208. Książka W. Majakowskiego „Sergiuszowi Jesieninowi” z fotomontażami A. Rodczenki.

Cena wywoławcza: 2.200 PLN

W dziale Varia m.in.:autografy i listy znanych osobistości: M. Curie-Skłodowskiej i P. Curie (239), J. Czapskiego (232), J. Giedroycia (239), M. Hłaski (241-243), P. Jasienicy (245), T. Kantora (247), L. Kołakowskiego (248), K. Makuszyńskiego (256), J. Matejki (258), C. Niemena (261), E. Orzeszkowej (262), W. Sikorskiego (272), J. Turowicza (278), K. Wojtyły (285-288), S. Wyszyńskiego (295-296)

240. Materiały adwokackie z procesu sądowego szefa hitlerowskiego obozu pracy w Płaszowie Amona Goetha przed Trybunałem Narodowym.

Cena wywoławcza: 1.200 PLN

Z dziedziny Fotografii polecamy:

317. Album z 60 polskimi zdjęciami lotniczymi (piloci, wypadki samolotów, lotniska) wykonanymi w początku lat 20. XX w.

Cena wywoławcza: 1.800 PLN

434. Rzadki dwuczęściowy plakat filmowy J. Młodożeńca „Koniec nocy” z 1956 r.

Cena wywoławcza: 1.200 PLN

Ciekawy dział kartograficzny, a w nim m.in.:
546. [NIEBO]. Planisphaerium caeleste Secundum Restitutionem Hevelianam et Hallejanam. Miedzioryt kolorowany 48,5x57,4 cm (Mapa nieba autorstwa Georga Christopha Eimmarta wydana w Norymberdze przez Oficynę Homanna ok. 1720.

Dekoracyjna mapa nieba.

Cena wywoławcza: 3.600 PLN

593.KONSTYTUCYE Seymu Wolnego Ordynaryinego Warszawskiego szescio-niedzielnego Roku Panskiego MDCCLXXXVI [1786] dnia 2. miesiąca pazdziernika odprawiaiącego się. W Warszawie 1786. Na obu okładkach złocony heraldyczny superekslibris króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Cena wywoławcza: 16.000 PLN

W dziale Czasopism m.in.:

625. Kompletnych sześć pierwszych roczników miesięcznika „Jazz” wydawanego od 1956 r.

Cena wywoławcza: 460 PLN

W rozdziale Literatura piękna polecamy szczególnie:

761. Pierwsze wydanie epopei narodowej „Pan Tadeusz” z 1834 r. ozdobione portretem autora.

Cena wywoławcza: 6.400 PLN

Rarytasem są także odręczne żartobliwe dedykacje Wisławy Szymborskiej we wczesnych tomikach jej wierszy (poz. 786-788).

Ceny wywoławcze: 120 - 180 PLN

Zamówienia aukcyjne prosimy przesyłać e-mailem, faksem (+4812 422 03 90) lub przy pomocy formularza.